Tovar odosielame raz týždenne, vždy nasledovný pondelok!

Bambusové dutinky

Prírodné bambusové dutinky v dĺžke á 140-150mm. Priemer dutiny cca 8mm. 

Bambusové dutinky majú dva dôvody využitia. Slúžia ako vizuálny attractant, kedy samotárske včely preukázateľne najlepšie obsadzujú práve tieto dutiny. Nevýhodou je, že takto založené hniezda nie je možné zozbierať. Kokóny musíte nechať buď prirodzene prezimovať a liahnutie včielok nijako neovplyvníte - vyliahnu sa podľa jarného počasia. Alebo ich musíte hybernovať spolu s dutinkami, čo je zasa náročné na piestor.

Druhým dôvodom je vzhľad a prírodný charakter. Pokiaľ chováte samotárske včielky iba pre potešenie, zaiste chcete aby tento chov bol čo najprirodzenejší a "pekný". V tom prípade je jednorazový nákup trvanlivých bambusových dutín ideálny. Po vyliahnutí si ich nové generácie znova prirodzene obsadzujú a kolobeh sa opakuje.

Náš TIP! : U nás na sade pri veľkochove umiestňujeme vždy zopár bambusových dutiniek. Fungujú ako lákadlo pre včielky samotárky. Aj po ich obsadení si ostatné samičky hľadajú hniezdisko neďaleko. Ideálna kombinácia je spolu s našim Attractantom na prchavej báze. Takéto miesto včielky za normálnych okolností /potrava, kľud.../ neopustia a založia hniezdo.

€0,35
Dostupnosť: Skladom (>5 ks)
Kód: 51
Bambusové dutinky
57540003 9447 414a 9d83 f1afc00ae946 2
Akcia Novinka Tip
Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Expresné dodanie
Expres kuriér na adresu
alebo dodanie na poštu
Najnižšie ceny na trhu
Najnižšie ceny
na Slovenskom trhu
Rýchle dodanie
Doručenie do druhého dňa
od odoslania zásielky

Podrobný popis

Dutinky sú z prírodného bambusu rôznej hrúbky. Dutiny sú špeciálne upravované, aby boli obsadzované v celej dĺžke. Odporúčame ich pred uložením do hniezda na zadnej strane zaslepiť ílovou hmotou z našej ponuky. Včielky obsadzujú nepriechodné dutiny prirodzenejšie!

Dodatočné parametre

Kategória: CHOVATEĽSKÉ SADY
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.01 kg