Tovar odosielame raz týždenne, vždy nasledovný pondelok!

ÍLOVÁ ZMES /pre Samotárky/ 1 kg

Suchá ílová zmes pre samotárske včielky. Je neoddeliteľnou potrebou včielok a chovateľa. Včielky si v prírode vyhľadávajú hlavne lokality, ktoré ponúkajú dostatočne blízko nielen dutiny potrebné pre hniezdenie, ale aj potravu a stavebný materiál. Íl je v tomto prípade tým najprirodzenejším. Včielky odoberajú vlhký íl, ideálne z okrajov riek a zrázov. 

Využitie:

1. Nutné pre uzavretie dutín /chovné slamky, bambus a pod./. V tomto prípade priamo do vrecka v ktorom íl dodávame, pridávame vodu po lyžičkách a priamo vo vrecku pomocou ruky zmes miešame. Vznikne nám hmota podobná cestu. Pripravená zmes je ideálna vtedy, ak sa ani nerozpadá, ani nemení tvar sama. Z hmoty vytvoríme placku o hrúbke asi 0,5 cm. Dutinky do hmoty 2-3 krát natláčame, čím jednu zo strán dutiny uzavrieme. Včielky neobsadzujú priechodné dutiny!

2. Pokiaľ v blízkosti hniezdiska nemáme prirodzený zdroj ílu, je vhodné včielkam uľahčiť jeho získavanie. Včielky íl potrebujú pre budovanie prepážok jednotlivých komôrok hniezda, kam kladú vajíčka na peľový bochník. Ideálne je vytvorenie cca 20 cm hlbokej a 15x15 cm širokej diery v zemi. Do diery nasypeme íl a dostatočne ho navlhčíme. Hmotu natierame na boky diery. Odtiaľ si ju včielky najlepšie odoberajú. Pravidelne (každý deň, prípadne každý druhý deň) zmes zvlhčujeme. Dieru v zemi je možné nahradiť aj vhodnou nádobou. Včielky si íl nájdu.

€5,99
Dostupnosť: Skladom (3 ks)
Kód: 54
ÍLOVÁ ZMES /pre Samotárky/ 1 kg
Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Expresné dodanie
Expres kuriér na adresu
alebo dodanie na poštu
Najnižšie ceny na trhu
Najnižšie ceny
na Slovenskom trhu
Rýchle dodanie
Doručenie do druhého dňa
od odoslania zásielky

Podrobný popis

Zmes ílov pre Včielky samotárky. Zmes sa zmiešava s vodou. Ideálne umiestnenie do 15m od hniezda.

Dodatočné parametre

Kategória: CHOVATEĽSKÉ SADY
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 1.1 kg