Tovar odosielame raz týždenne, vždy nasledovný pondelok!

Opeľovacia plechovka KOMPLET /25 kokónov + Attractant/

Nami vytvorená opeľovacia plechovka. Jedinečný produkt, aký nenájdete nielen na Slovensku... Ako pestovatelia ovocia sme riešili problém opeľovania. Výsledok ponúkame všetkým pestovateľom a milovníkom prírody!

Opeľovacia plechovka je: praktická, ekonomická, ľahko použiteľná, takmer bezúdržbová forma chovu samotárskych včielok. Je stvorená pre pestovateľov ovocia, ale poslúži aj milovníkom prírody, ktorí si chcú zaobstarať samotárske včielky.

Zamýšľali sme sa, ako to urobiť čo najjednoduchšie... Blbuvzdorne, prakticky, za minimálne náklady, no aby fungovala a prinášala reálne dobré výsledky v množení samotárskych včiel. Veď to je jej účel! 

Máme rokmi overené, že vďaka OSMIA RUFA dosahujeme väčší výnos ovocia. V sezóne 2023 vďaka počasiu aké sme zažili, množstvo pestovateľov nemalo, alebo malo iba mizernú úrodu ovocia. Nám sa vďaka chovu OSMIA RUFA podarilo dostatočne opeľovať ovocie, čo bol hlavný dôvod nízkej úrody u ostatných pestovateľov. 

Opeľovacia plechovka je rokmi pilovaná našimi skúsenosťami. Vďaka vlastnému "receptu" na nami produkovaný ATTRACTANT sme dosiahli vysokú úspešnosť v obsadzovaní hniezd. Včielky mu neodolajú. Dokonca funguje podobne aj na prirodzene sa vyskytujúce druhy samotárskych včielok a plechovka ich pritiahne k hniezdeniu! 

Posledná inovácia spočíva v dvoch nových zásadných zlepšeniach:

1. Podarilo sa nám čiastočne potlačiť problém napádaním buniek. Použitie dutiniek s Hliníkovou fóliou funguje a výrazne zlepšuje úspešnosť odchovu kokónov. Zlepšuje stabilnosť aj pri vlhkosti a vyberanie kokónov - ak ich nenechávate prirodzene vychádzať.

2. Zlepšili sme liaheň. Používame liaheň pri ktorej je možná vizuálna kontrola povytiahnutím bez nutnosti rozoberania. 

Naša OPEĽOVACIA PLECHOVKA je neustále zlepšovaná. Napriek, pre laika veľmi jednoduchému dizajnu, overovanie a porovnávanie efektívnosti je založený na prirodzenom cykle života našich OSMIA RUFA. Snažíme sa porovnávať drobné zmeny úspešnosti obsadenia. 

Verzia 2024 je zatiaľ najúspešnejšia. Vyskúšajte ju.

Položka bola vypredaná…
€22,90
Dostupnosť: Vypredané
Kód: 69
Opeľovacia plechovka KOMPLET /25 kokónov + Attractant/
Opeľovacia plechovka KOMPLET /25 kokónov + Attractant/
Akcia Novinka Tip
Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Expresné dodanie
Expres kuriér na adresu
alebo dodanie na poštu
Najnižšie ceny na trhu
Najnižšie ceny
na Slovenskom trhu
Rýchle dodanie
Doručenie do druhého dňa
od odoslania zásielky

Podrobný popis

Návod na použitie
OPEĽOVACIA PLECHOVKA

Obsah balenia

- Plechovku s povrchovou úpravou

- Viečko s prieduchmi

- Dutinky á 70 ks

- Našu ÍLOVÚ ZMES pre uzavretie dutiniek 100g

- Izoláciu okolo dutiniek

- Liaheň včiel s otvormi

- Krabičku s kokónmi včiel

- Rozstrekovač s obsahom OSMIA ATTRACTANT

Použitie

1. Plechovku umiestnite priamo na sade/záhrade približne 2 týždne pred plánovaným opeľovaním/kvitnutím. Ak plechovku umiestňujete bez konkrétneho zámeru opeľovania určitých rastlín, odporúčame umiestniť ju najskôr v druhej polovici mesiaca marec. Ideálne v apríli.

2. Umiestnite tak, aby na plechovku nedopadalo priame slnečné žiarenie a chránenú pred priamym dažďom. Vlhkosť nevadí, ale do plechovky nesmie priamo napršať. Ideálne je plechovku nechávať v 1-2 stupňovom sklone tak, aby prípadná vyzrážaná voda mohla stiecť. Vhodné uloženie napríklad: pod prístrešok, medzi naukladané polená dreva aspoň 1,5m nad zemou, v korune stromu s dostatkom listov zabezpečujúcich tieň.

3. Vyberte balenie s ílovou zmesou. Otvorte balenie a pomocou lyžice postupne pridávajte po jednej vodu. Zmes miešajte priamo vo vrecku (stláčate postupne vrecko). Keď bude zmes správne hustá (ideálna hustota je taká, keď zo zmesi urobíte guličku a tá nemá praskliny, no drží si tvar) vytvorte z hmoty á 5mm hrubú placku. Do placky nabodnite každú dutinku 2-3x. IBA Z JEDNEJ STRANY! Takto uzavreté dutinky spojte priloženou gumkou a vložte späť do plechovky.

4. Do liahne vysypte kokóny včiel, ktoré sú v menšej krabičke. Liaheň uzatvorte papierovou zátkou. Liaheň umiestnite do plechovky medzi dutinky. Zátka s voľným otvorom musí smerovať von z plechovky! Aby mohli vyliahnuté včielky vyliezť.

5. Takto pripravenú plechovku môžete postriekať OSMIA ATTRACTANT. Použite 3-5 streknutí na dutinky a okolo plechovky. Proces zopakujte ešte raz, ale najskôr o 7-10 dní.

6. Plechovku nezatvárajte! Pomocou viečka ju uzatvoríte až po ukončení sezóny – keď OSMIA RUFA ukončí životný cyklus. Uchránite tak dutiny pred napadnutím cudzopasným hmyzom a inými druhmi.

7. Liaheň po úplnom ukončení cyklu - včielky nelietajú, neosádzajú dutiny (cca 2 mesiace od začiatku liahnutia) vysypte na papier a pozorujte úspešnosť liahnutia. Neúspešné liahnutie je v prípade celého neporušeného kokónu. 

8. Plechovku nechávajte vo vonkajšom prostredí. Liahnutie nových generácií príde až po zimnom období s príchodom jari. Ani neobsadené dutinky neodstraňujte, môžu obsahovať aspoň pár uzatvorených buniek ktoré nevidíte. 7. Ak chcete liahnutie načasovať, celú plechovku je ideálne umiestniť do chladničky. Pokiaľ je zima teplá, ideálne už v januári. Teploty ideálne +1 až +3 st. C. Čím neskôr hibernujete včielky, tým je lepšie teplotu držať bližšie k +1 st. C.


OSMIA ATTRACTANT 


POUŽITIE:

Aplikujte pomocou rozprašovača v mieste požadovaného hniezdenia zo vzdialenosti á 15 cm. Prípravok používajte pred očakávaným liahnutím samotárskych včiel.

Nezabudnite, že ku hniezdeniu musia mať samotárske včely vhodné podmienky! Preparát slúži na prilákanie a teda vyvolanie zvedavosti včiel na mieste a okolí aplikácie – objavenie vhodne pripraveného hniezdiska.

Prípravok sa aplikuje v odstupe 10 dní.

URČENIE: Preparát určený k lákaniu hmyzu -samotárskych včiel z rodu: OSMIA. Nesmie byť použité na iný účel. Nesmie prísť do kontaktu so sliznicou.

Dodatočné parametre

Kategória: CHOVATEĽSKÉ SADY
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.51 kg
Položka bola vypredaná…